Můžete se přihlásit k odběru novinek z LaHerba.
x
Loading

Vitální Houby

Vitální Houby - Čaga, Cordyceps, Reishi, Coriolus, Hericium, Mai Take

Vitální houby se v tradiční čínské medicíně a lidovém léčitelství používají již tisíce let a jsou známé jako malé zázraky přírody. Tyto houby jsou obrovským zdrojem energie a jsou plné polysacharidů, triterpenů, sterolů, vitamínů, minerálů, stopových prvků, aminokyselin a dalších látek, které jsou velmi důležité pro lidské tělo. Mají adaptogenní účinky, což znamená, že pomáhají tělu lépe zvládat stres. Jedna z nejpozoruhodnějších hub je Čaga sibiřská, kterou naleznete v naší nabídce v různých formách, například jako práškový extrakt v kapslích, tekutý vodní extrakt nebo výbornou kávu s extraktem z čagy sibiřské.

Zobrazit více
Řazení:
Počet na stranu:

Cordyceps

 

Cordyceps patří mezi vitální houby, které byly po staletí základem holistické medicíny a již dlouho je uctívána pro své silné vlastnosti proti stárnutí a zdraví podporující vlastnosti, zejména v tradiční čínské medicíně. V posledních letech přinesl výzkum houby cordyceps ještě působivější zjištění, když uvádí, že tento superstar doplněk může také zvýšit sportovní výkon, podpořit zdraví srdce a snížit zánět, abyste se cítili co nejlépe.

 

Čaga sibiřská


Čaga je druh houby, která obvykle roste na březích. Je to parazit, což znamená, že živiny získává z hostitelského stromu. Obvykle začíná růst na kmeni nebo větvích stromu a časem může vytvořit velkou černou masu. Čaga sice nezabíjí hostitelský strom, může ho oslabit a učinit náchylnějším k nemocem a napadení hmyzem. Tato houba, která vypadá jako kus spáleného dřeva, má dlouhou historii užívání v tradiční čínské medicíně, ale i ruském lidovém léčitelství, která sahá stovky let do minulosti.

 

Čaga sibiřská jako superpotravina


Čaga obsahuje více než 200 biologicky aktivních složek včetně polysacharidů, polyfenolických látek, triterpenoidů, seskviterpenů, sterolů, lipidů a alkaloidů. Čaga je také bohatá na melanin. Tato houba obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, jakož i vitamíny B1, B2 a B3, fenoly, minerální látky jako měď, hořčík a vápník, vlákninu, kyselinu betulinovou a další vitamíny, antioxidanty, minerální látky a enzymy jako superoxiddismutáza.

 

Extrakt z Čagy Sibiřské?


Tento jedinečný extrakt má široké spektrum potenciálních zdravotních přínosů včetně posílení imunitního systému, zmírnění zánětů a boje proti volným radikálům. Čaga je silný adaptogen, který může pomoci tělu vyrovnat se stresem a podpořit celkovou pohodu. Pokud hledáte přírodní způsob, jak zlepšit své zdraví, sibiřská čaga je skvělou volbou.

 

Existuje stále více vědeckých důkazů, které podporují používání hub čaga v tradiční medicíně. Studie ukázaly, že tyto houby jsou bohaté na antioxidanty a protizánětlivé látky. Kromě toho houby čaga obsahují beta-glukany, o kterých je známo, že posilují imunitu.

Zobrazit více
Loading