Můžete se přihlásit se k odběru novinek a nic speciálního nezmeškáš.
x
Loading

Kuripé

Kuripé - foukačka na Rapé

Vyberte si tu svoji, se kterou bude Rapé rituál krásný. Postupně doplňujeme nové kousky z Peru a Brazílie. Na konci března dorazí krásné kuripé a tepí z Mexika. Viva :)

Zobrazit více
Řazení:
Počet na stranu:

Obrázek pro Kuripé Orel
Poslední kusy
Novinka
Obrázek pro Kuripé Kaya Keximãwã
Poslední kusy
Novinka
Obrázek pro Kuripé Surmovka
Poslední kusy
Novinka
Obrázek pro Kuripé Listy s Aya a Krystalem
Poslední kusy
Novinka
Obrázek pro Kuripé Žlutozelený Pták
Poslední kusy
Novinka
Obrázek pro Kuripé Aya s Jadeitem
Vybíráme
Poslední kusy
Obrázek pro Kuripé Ametyst & Aya
Poslední kusy
Obrázek pro Kuripé Listy a Aya
Vybíráme
Poslední kusyAplikátory Hapé, také známé jako „Tepi“ a „Kuripe“, jsou posvátné nástroje domorodého původu, obvykle vyrobené ze dřeva, bambusu nebo kostí a mohou kolem sebe nést ozdoby, jako jsou peříčka, krystaly a semena. Právě z těchto prvků, konkrétně ze zvířete nebo rostliny použité k výrobě aplikátoru, domorí lidé vytvářejí spojení s přírodou, používající tuto sílu a techniky foukání k aplikaci Hapé.

 

Použití Hapé má za cíl vyčistit energetické pole a fyzické tělo, zbystřit mysl a udržet koncentraci a soustředění. Právě během této léčebné praxe se Tepi a Kuripe dostávají do popředí, protože tyto nástroje napomáhají správnému použití hapé a zabraňují jakémukoli poškození dýchacího systému.

 

Také podle domorodých tradic by se Hapé mělo aplikovat do obou nosních dírek, aby se energetické pole člověka nedostalo do nerovnováhy.

 

Kuripe je samoaplikátor, to znamená, že si člověk sám fouká do nosní dírky.

 

V rámci domorodé tradice není hapé „inhalováno“. Vždy je foukané.

 

Foukání do nosních dírek šamanem nebo jinou osobou nebo vámi samotnými vyvolává u nezkušených silnou reakci. Jeho účinek je rychlý a člověk poté pociťuje skvělý pocit pohody a dispozice, nemluvě o čištění dýchacích cest, které poskytuje. Používá se také k lovu, k odstranění „panemy“ (lenivosti) a při obřadu s ayahuascou.

 

Vždy si prosím přečtěte Vyloučení odpovědnosti.

 

 

Zobrazit více
Loading