Můžete se přihlásit se k odběru novinek a nic speciálního nezmeškáš.
x

Konopí a spiritualita - část 1.

Každý užívá konopí ve svých mnoha podobách pro jiné důvody a benefity. Ať už pro zdraví, relaxaci nebo jen ze zvyku. To nemění nic na faktu, že tato posvátná rostlinka má klíčový zesilující vliv na naše vědomí, co uměli správně využívat naši předkové - ať už s cílem duchovního růstu nebo otevření bran nad možnosti normálního vnímání, a tam zapocet léčení těla psychického i fyzického.


U této rostliny máte velkou šanci, že se naučíte relaxovat a sladíte se se stále silnějšími energiemi vašeho já.


Účinné postupy mohou mít různé podoby-ať už formu organizovanosti ale i přesáhnout hranice uspořádanosti a dát větší hloubku každodenním jednoduchým věcem co normálně děláme-kreativní tanec, procházka lesem, psaní, malování nebo dokonce mytí nádobí.


Klíčem je vnést do této aktivity uvolněné soustředění, dech a pozornost, což se často označuje jako plná přítomnost v dané chvíli. V klidném a řízeném záměru se zesilující funkce rostliny rozvinou a prohloubí propojení.

 

 


"Pohleď za své myšlenky, abys mohl pít čistý nektar této chvíle"
~Rumi

 


Konopí umí být překvapivě silná léčiva bylina-je-li takříkajíc nahá. I když se její účinky popisují jako jemné, umí dát pocítit svou Sílu a zdá se, že většina lidí se snaží zvládnout její zesílenou energii tím, že ji směřují do vnější ohniskové pozornosti. Pokud se snažíte v mocném objetí konopí klidně sedět, máte pocit že vyskočíte z kůže. Kouřit konopí bezmyšlenkovitě je plýtváním posvátnou bylinou.


Stejná energie, kterou může být tak snadné promarnit a nezvládnout má také moc významně prohloubit nemyšlenkovou přítomnost a dostat se do hlubokého uvolnění.


Nejlepší je setkat se s rostlinou tam, kde se Vám dobře odpočívá. Pokud potlačujete únavu nervovou aktivitou, a chcete při ní meditovat může se stát že právě usnete pokud se jí předáte. Proto mnoho lidí tvrdí, že jejich konopí uspává.


Ve svých nejlepších účincích je konopí ať už CBD,CBG nebo THC jemná a čistá energie. Není vhodně kombinovat ji s alkoholem. Ten má právě opačnou energii než konopí. Těžká hustá tlumící energie která výrazně snižuje jemné energie proudící prostorem vybudovaným konopí.


Oslabující účinky na transcendentální potenciál má i jídlo - tučné a slazené potraviny především.

 


1.) Zklidnění a problém nudyOproštění mysli od zbytečných informací. Zklidnění je zdroj, pramen inspirace a vědomá zkušenost. Každý je individuální bytost a musí si najít svoji ideální techniku ​​sám.


To co nazýváme nudou je ve skutečnosti neklid-neschopnost rozeznat bohatství daného okamžiku a oddat se přítomnosti bez rozptylování a potřeby nechat se bavit. Vždy se najde důvod proč prostor zaplnit činností a myšlením. Ale práce se zklidněním bez následování pohnutek (dokonce i při nutkání chytit štětec či pero nebo tvořit hudbu) může otevřít bránu k mnoha bohatším prožitkům ať jste a děláte cokoliv. A až po vypuštění ventilu v prosté přítomnosti se vrátit zpět do tvůrčí činnosti.


Když se budete pravidelně uvádět do kludu je pravděpodobné, že vaše propojení zůstane silné.


Smyslem této techniky je přidávat co nejméně k jednoduchému aktu lehkého soustředění a nesnažit se nic zvýraznit. Tím vypouštíme ventil intenzity a napětí.

 


Formování přítomnosti


Je dobré sednout si klidně s otevřenými očamj tak že záda zůstávají pevná a vzpřímená, a přední část těla měkká-výzva pro mnohé z nás, zejména ty, co pocházejí z moderních dominantních kultur s tendencí k mentální činnosti a spěch.


25% pozornosti je věnováno dechu a zbytek sezení v prostoru. Vnímání jako dech vchází do těla a přestupuje ho. Dýchání do břicha jako bychom nafukovali balón. Vydechnutí do úplného konce. Když se pohybujeme s dechem a rozpustíme v prostoru, má to symbolickou i hmotnou podstatu. Pomáhá to potlačit nutkání upnutí na neklidnou mysl. Zvýšíme průtok okysličené krve a další uvolnění svalstva, které konopí způsobuje. Nato je dobře představit si "bílá povidla" která každým výdechem zastupuje gravitací pomalu dolů tělem a uvolňuje každou část těla hmotného i energetického, zbavuje ho toxinů a vstřebá je do země.


Pokud si myslete, že neumíte vizualizovat, je to spíše otázka pocitů.


Jak roste síla energie, je lepší věnovat pozornost dechu než jen jednomu předmětu, neboť tehdy člověk upadne do hypersustředění. Pokud máte pocit, že se vracíte do hlavy, dobrá pomůcka je vyslovit „myšlení“. Myšlenky odplynou. A opakovat to znovu.Bytí v hlavě a v plné přítomnosti je obrovský rozdíl. A v tom konopí pomáhá pochopit to. Pokud máte oči zavřené a chybí Vám vizuální záchytný bod z okolí, snáze se zapletete do logického myšlení nebo kontrakce.


Prostá pozornost je tam, kde se odkrývá skutečnost a proto je prospěšné usilovat o beztvarou přítomnost jako jeden z prvků práce s konopí.


Pokračování již brzy ...

S láskou, Zuzana

 

 

 

 

 


Prohlášení o odpovědnosti

 

"Informace uváděné na tomto webu slouží pouze pro vzdělávací účely. Žádná z informací zde uvedených není určena jako náhrada lékařské diagnózy a nelze takovou informaci považovat za lékařskou radu či doporučenou léčbu. Tato webová stránka nepodporuje, neschvaluje ani neobhajuje užívání omamných a psychotropních látek. “Konopí a spiritualita - část 1.

Každý užívá konopí ve svých mnoha podobách pro jiné důvody a benefity. Ať už pro zdraví, relaxaci nebo jen ze zvyku. To nemění nic na faktu, že tato posvátná rostlinka má klíčový zesilující...

Rapé a posvátný tabák

Nikotin může být v našem moderním světě široce zneužívanou látkou, ale pro mnoho domorodých kultur Ameriky je tabák posvátnou rostlinou, o které je známo, že čistí jednotlivce i obřadní pro...

CO JE RAPÉ? Hapé, Hapeh, Rapeh. Užívání. Účinky. Doporučení.

Rapé je velmi posvátná šamanská medicína, kterou vyrábějí domorodé kmeny Jižní Ameriky, především v Brazílii a Peru. Hape se v angličtině vyslovuje "haa-pay nebo Hapé". Domorodá medicína Hape'...

11 letý indigový chlapec o změnách na Zemi - 1. čast

Indigové děti, to jsou ty, které se narodily s mimořádnými duchovními schopnostimi a vědí, proč jsou na Zemi. Od malinka vědí, že přišly pomáhat lidem, aby žili správně, v lásce. Na jednom...