Můžete se přihlásit se k odběru novinek a nic speciálního nezmeškáš.
x

Rapé a posvátný tabák

Nikotin může být v našem moderním světě široce zneužívanou látkou, ale pro mnoho domorodých kultur Ameriky je tabák posvátnou rostlinou, o které je známo, že čistí jednotlivce i obřadní prostory. To je případ Rapé (Hapé, vyslovováno „ha-peh“), silného, čistícího šňupacího tabáku, který používají šamani v Brazílii a Peru jako součást důležitých léčebných rituálů, k meditaci, čištení a pod.

 

Rapé si získává stále větší oblibu mimo Amazonii pro své léčivé vlastnosti a pro lidi, kteří ho chtějí vyzkoušet, je důležité najít důvěryhodný zdroj posvátného tabáku. I když můžete rapé podávat sami nebo s důvěryhodným přítelem, je také důležité se vzdělávat v jeho správném použití.

 

Výhody užívání Rapé


Rapé vám může pomoci následujícími způsoby:

  • Pomáhá soustředit se a zbystřit mysl.
  • Čistí osobu nebo prostor od rušivých, špatných energií v přípravě na stanovení záměru.
  • Detoxikuje tělo i mysl a čistí vaše energetické pole. Z tohoto důvodu se rapé často používá ve spojení s obřady ayahuascy.
  • Čistí dutiny od hlenu a bakterií, čímž pomáhá v boji proti nachlazení a respiračním onemocněním.
  • Poskytuje uklidňující, uzemňující účinek na emoce, který trvá mnohem déle než počáteční pocit.
  • Může být použito ve spojení s jinými způsoby léčby závislosti a duševních chorob.

 

Co je Rapé (Hapé)?


Zatímco Rapé se často vyrábí z několika amazonských rostlin, jádrem většiny šňupacích tabáků Rapé je tabákový druh Nicotiana rustica. Tento amazonský tabák, také známý jako mapacho, se hojně používá v kmenových rituálech a je mnohem silnější než N. tabacum, typ tabáku nalezený v cigaretách.

 

Kromě tabáku Rapé obvykle obsahuje alkalický popel jiných rostlin, jako je skořice, fazole tonka, jetel, banánová slupka nebo máta, ale mnoho šamanů drží přesné složky svého konkrétního Rapé v tajnosti.

 

Zkušenosti s užíváním Rapé


Tabák a další ingredience jsou rozemlety na jemný prášek, který se pak fouká nebo šňupe do každé z nosních dutin obřadní foukačkou napr. z kosti, bambusu, dřeva a pod. (Kuripé, Tepí). I když je ideální to udělat pomocí dýmky pro dvě osoby a zkušeného šamana nebo praktika, který šňupací tabák podává, existují také dýmky navržené pro použití jednou osobou.

 

Rapé je čistící medicína, takže po jeho užití můžete někdy zaznamenat nežádoucí účinky, jako je zvracení, pocení a průjem.

 

I když je to nepochybně nepříjemná část zážitku, někteří lidé říkají, že bolest je nedílnou součástí duchovního a fyzického očistného procesu – odstraněním hluboko uložených toxinů se dostanete na druhou stranu zážitku, cítíte se klidnější, soustředěnější, a více v souladu s vaším skutečným já.

 

Vytváření vhodného prostředí pro užití


Domorodé národy, které již dlouho užívají Rapé, chápou obřadní použití Rapé jako formu modlitby, kterou „vzývají síly přírody, požehnání lesních zvířat a sílu léčivých rostlin, aby nás uzdravily a daly nám sílu." Je proto důležité, abyste tuto medicínu užívali ve vhodném prostředí zaměřeném na léčení, nejlépe v přírode.


Rapé lze používat samostatně nebo ve spojení s ayahuascou nebo kambo a stejně jako u většiny medicin je "set and setting"  užívání Rapé nedílnou součástí jeho benefitů. Hlavní složkou je nikotin, takže existuje možnost vzniku závislosti. Ideální je používat jej se zkušeným průvodcem, ale šňupací tabák můžete aplikovat i sami prostrednictvím Kuripé.

 

Pokud máte zájem zažít energeticky očistné účinky Rapé, je důležité, abyste nakupovali od renomovaného zdroje a vzdělávali se, než to uděláte.

Haux Haux!

 

Zdroj: psychedelictimes.com

 

 

Prohlášení o odpovědnosti
Informace uváděné na tomto webu slouží pouze pro vzdělávací účely. Žádná z informací zde uvedených není určena jako náhrada lékařské diagnózy a nelze takovou informaci považovat za lékařskou radu či doporučenou léčbu. Tato webová stránka nepodporuje, neschvaluje ani neobhajuje užívání omamných a psychotropních látek.CO JE RAPÉ? Hapé, Hapeh, Rapeh. Užívání. Účinky. Doporučení.

Rapé je velmi posvátná šamanská medicína, kterou vyrábějí domorodé kmeny Jižní Ameriky, především v Brazílii a Peru. Hape se v angličtině vyslovuje "haa-pay nebo Hapé". Domorodá medicína Hape'...

CBDA a CBGA jako prevence a léčba současných virů a infekcí?

Mohu své tělo s CBD, CBGA a CBDA posílit vůči virům?

 

Situace kolem nového koronaviru celosvětově přetrvává a vědci neustále zkoumají možnosti jeho léčby. I proto vyhledáváme různé po...

Rapé a posvátný tabák

Nikotin může být v našem moderním světě široce zneužívanou látkou, ale pro mnoho domorodých kultur Ameriky je tabák posvátnou rostlinou, o které je známo, že čistí jednotlivce i obřadní pro...

11 letý indigový chlapec o změnách na Zemi - 2. část

97. A pokud nesouhlasím? Pokud jsem proti tomu, aby 91 % z lidí zemřelo? Pokud je miluji takové, jací jsou, a nechci, aby začali být nemocní a umírali kvůli prostoru pro “dokonalejší lidí”? Můj...