Můžete se přihlásit k odběru novinek z La Herba.
x
Loading

Rapé

Rapé (Hapé) posvátný šňupací tabák z Brazílie

 

Naskladnili jsme nové čerstvé Rapé vyrobené indiány z kmene Kaxinawa, Katukina a Yawanawa <3

 

Rapé je úplne prírodná a tradičná šamanská cesta k meditativní práci s vědomím. Rapé je obecný název pro prášek vyrobený z různých částí rozličných rostlin určenému k fouknutí do nosu. Účinek se dle druhu rostliny může pohybovat od očistného, zpřítomňovacího až po zážitek spirituální a vizuální. Užívá se jako očistná, spirituální technika i před různými obřady kmenů.

 

Do rituálu užívání rapé je vhodné vždy vstupovat se záměrem, proces tak může proběhnout cíleněji. K aplikování rapé do nosu se používá Kuripé nebo Tepí, které také můžete nalézt na LaHerba.

 

Zobrazit více
Řazení:
Počet na stranu:

Máte rozlétané myšlenky a potřebujete podpořit soustředění? Potom by vás mohlo zaujmout rapé se svým specifickým účinkem na vnímání a harmonizaci mozkových vln. Jeho instantní forma (členové mnoha kmenů Jižní ameriky si jej pomocí foukaček Tepi a Kuripe foukají do nosu), krátké působení hlavního efektu (5-10min), zklidnění a vysoustředění myšlenek (na dobu cca 1-2h) z něj dělají skvělého pomocníka. dnech nebo při tvůrčí činnosti.

 

Rapé, jako mnoho jiných rostlin, je součástí nejstarších legend mnoha amazonských kmenů a prolínají se s jejich rituály, uctíváním různých božstev v návaznosti na záměr jedince nebo specifické účinky vybraného druhu rapé.

 

Všechny naše rapé pocházejí přímo od původních obyvatel, indiánů. Podporujeme komunity v tom, co připravují s láskou, záměrně s moudrostí a modlitbami svých starších. Všechny produkty se prodávají pouze jako botanické vzorky bez výslovných nebo implicitních nároků na konkrétní účel nebo použití. Všechny poskytnuté informace slouží pouze pro vzdělávací, vědecké, etnografické a výzkumné účely.

 

Upozornění:

Tento přírodní produkt je nabízen pro svou etnografickou a historickou hodnotu a je dodáván bez výslovné nebo předpokládané způsobilosti ke konkrétnímu účelu. Jedná se jednoduše o surový botanický vzorek nebo o vědecký vzorek. Poskytované informace jsou čistě určeny pro historické, vědecké a vzdělávací účely a neměly by být nikdy interpretovány jako doporučení pro konkrétní použití. Použití a používání tohoto produktu je na základě rozhodnutí, odpovědnosti a rizika kupujícího.

Zobrazit více
Loading